خواندنی ها
خواندنی ها


تحقیقات بازاری ها درجستجوی علت رشد غیره منتظره سهم بازار ماست


مصرف ماست در دهه اخیر به قدری در ایالات متحده رشد داشته است که به یکی از داستانهای موفقیت مثال زدنی صنعت غذایی تبدل شده است.  در طول دهه گذشته، سرانه مصرف ماست بیشتر از دوبرابر افزایش یافته است و هم اکنون یک نفر از هر 3 نفر در سبد غذایی خود ماست را گنجانده اند..
شناخت دقیق از دلایل این رشد چشمگیر می تواند به تکرار حرکات موفق در بازار کمک کند.  بدین منظور و برای تعیین دلایل موفقیت  و بررسی همه جانبه رشد بازار این محصول، شرکت تحقیقات بازار "ان پی دی گروپ" پروژه تحقیقات بازاری را اجرا کرده است. ان پی دی گروپ معتقد بود که برای مشاهده محرک های رفتاری رشد سهم بازار ماست،  می بایست وارد خانه های مردم شد و از نزدیک رفتار آنها را مورد بررسی قرار داد.

طبق تحقیقات انجام گرفته، دلیل اصلی این رشد، ایجاد عادت جدید مصرف ماست به عنوان صبحانه در میان جوانان آمریکایی است.
اگرچه درحال حاضر قدری از رشد صنعت مواد غذایی کاسته شده است، اما تولیدکنندگان محصول ماست با توجه به رشد قابل توجه در سهم بازار و نوآوریهایی مانند بسته بندی های جدیدو خلاق، و تولید انواع ماست با طعم های جدید مانند ماست یونانی و غیره  ، همچنان می توانند از رشد بازار خود مطمئن باشند.
با نگاهی به مصرف ماست در خانه مردم آمریکا، جایی که بیش از سه چهارم مصرف ماست اتفاق می افتد، می توان گفت که خلاقیت و نوآوری تنها یکی از دلایل این موفقیت به شمار می آید.
نتایج تحقیق افزایش مصرف ماست در همه وعده های غذایی صبحانه، نهار، شام و میان وعده را نشان می دهد. مردم در طول دهه گذشته ماست را به عنوان وعده غذایی، میان وعده و حتی دسر به سبد غذایی خود افزوده اند. همچنین در طول 5 سال گذشته خوردن صبحانه در منزل رشد قابل توجهی داشته است. 9% افزایش در مصرف ماست مربوط به صبحانه، 20% مربوط به میان وعده، و 19% مربوط به نهار بوده است.
علاوه بر این گروه تحقیقاتی به سن افرادی که ماست مصرف می کنند نیز توجه داشته است، بر این اساس بیشتر از نیمی از مصرف ماست به عنوان صبحانه مربوط به گروه سنی بین 18 تا 34 سال و بین 45 تا 64 سال بود. نگاه دقیق تر به گروه سنی 18 تا 34 سال نشان می دهد که در طول پنج سال گذشته افراد بین 18 تا 34 سال ببشتر وعده غذایی صبحانه را در منزل تجربه کرده اند . به علاوه گروه سنی 18 تا 34 سال شاهد رشد جمعیت تقریبا 7% نسبت به سال 2007 بوده است.
در نهایت نتایج تحقیقات بازار شرکت ان پی دی گروپ مشخص کرد که ترکیبی از افزایش جمعیت گروه سنی 18-34 سال،  به همراه افزایش در مصرف صبحانه در منزل،  و همچنین افزایش سهم ماست در وعده غذایی صبحانه منجر به افزایش 200 میلیون وعده در مصرف ماست به عنوان صبحانه شده است.

 


نقل قول
  • گروه کاربری: ميهمان
  • آیدی یاهو:
  • تاریخ عضویت: --
  • وضعيت:
  • تعداد نظرات: 0
  • تعداد مطالب: 0
^
People nolmrlay pay me for this and you are giving it away!
گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران