خواندنی ها
خواندنی ها


کسب و کار هوشمندانه با شناسایی انتخاب های مادرانه


اخیرا IPA گزارشی با عنوان مادران چگونه در سال 2014 روز خود را می گذرانند، منتشر کرده است.

نتایج این گزارش که از بررسی رفتار مصرف و رسانه ای مادران انگلیسی بدست آمده است، بازاریابان را با دنیای مادران آشنا می کند. در این گزارش می توان درباره اینکه مادران در طول روز چه وب سایت ها، و رسانه هایی و در چه زمان هایی مشاهده می کنند. چگونه پول خود را خرج می کنند ورفتار ایشان چه رابطه ای با حال و هوای آنها در طول آن روز دارد، به اطلاعات ارزشمندی دست یافت.
برخی از نتایج تحقیق به شرح ذیل می باشند:
•    مادرهای انگلیسی تقریبا هر روز 1 ساعت بیشتر از پدرها کارهای مربوط به خانه را انجام می دهند.
•    در طول روز، مادرها احساس خوب و شادی دارند این شادی در ساعت 7.30 بیشترین حد خود را داراست. مادرها یی که فرزندان زیر 3 سال دارند، در ساعت 12.30 شادتر هستند و 15% در این ساعت نسبت به میانگین شادی بزرگسالان شادتر هستند.
•    مادرها با فرزندان زیر 3 سال روزانه، 33 دقیقه کمتر از همه بزرگسالان استراحت می کنند.(2 ساعت و 56 دقیقه در مقایسه با 3 ساعت و 29 دقیقه)
•    اوج هوشیاری بزرگسالان بین 9 تا 10.30 صبح است، اگرچه حتی در این ساعت هوشیاری مادرها 18% کمتر از میانگین بزرگسالان است.
•    مادرها عموما در ساعت 4.30 بعداز ظهر دارای بیشترین استرس هستند.
•    به طور متوسط در هفته 74% مادرها از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.(در مقایسه با 54%  بزرگسالان).
•    مادرها هر هفته 11پوند بیشتر از بزرگسالان هزینه صرف غذا و نوشیدنی می کنند.
•    قیمت، مهمترین عامل در انتخاب سوپرمارکت برای مادران است. 61% مادرها عنوان کرده اند که این مهمترین دلیل در انتخابهای آنهاست.
•    مادرها به طور متوسط 2 ساعت و 32 دقیقه هر روز از اینترنت استفاده می کنند. درحالیکه به طور متوسط روزانه 1 ساعت و 40 دقیقه در شبکه های اجتماعی فعال هستند. همچنین مادران به طور متوسط 6% بیشتر از سایر بزرگسالان از کتابهای الکترونیک استفاده می کنند.


•    بیشترین وب سایت هایی که مادرها حداقل یکبار در هفته به آنها مراجعه می کنند به ترتیب زیر هستند:
1.    گوگل
2.    فیسبوک
3.    اینستاگرام
4.    یوتیوب
5.    ای بی
6.    آمازون
مدیر تحقیقات IPA عنوان می کند که  مادر بودن همیشه یکی از دشوارترین کارها از نظر نگهداری بچه ها، کارهای خانه، تعادل برقرار کردن در بودجه خانواده و... می باشد. اگرچه شبکه های اجتماعی، مادران را از انزوا خارج و به یکی از حلقه های جمعیتی در این شبکه ها تبدیل کرده اند.
این تحقیق بخشی از تحقیقات دوره ای بررسی عادات رسانه ای مصرف کنندگان است که از سال 2006 توسط ایپسوس هرساله انجام می شود.
نمونه آماری تحقیق بالغ بر 5100 بزرگسال بالای 15 سال بوده است که با تکمیل پرسشنامه و همچنین یک یادداشت فعالیتهای روزانه یه شکل هر نیم ساعت یک بار، در طول هفته انجام گرفته است.


گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران